Hafize Gaye Erkan 2 Yıl Daha Maaş Alacak mı?

Durmuş Yılmaz’ın Açıklaması:

Eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, Cumhuriyet Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, 375 sayılı KHK’nin ek 35. maddesine göre görevden alınan tüm kamu görevlilerinin iki yıl boyunca eski görevlerinin ücretlerini almalarının mümkün olduğunu söyledi.

Resmi Gazete’de yayımlanan karar ile “görevden alındığı” için Hafize Gaye Erkan’ın iki yıl boyunca maaş alma ihtimali yüksek.

Bu durum, sadece Merkez Bankası için değil, tüm kamu görevlileri için geçerli.

Tartışmalar:

Bu uygulamanın adil olup olmadığına dair tartışmalar devam ediyor.

Bazıları, görevden alınan kişilerin bu kadar uzun süre maaş almasını hak etmediğini savunurken, Bazıları da bunun bir hak ve yasal güvence olduğunu söylüyor.

Hafize Gaye Erkan’ın iki yıl daha maaş alıp almayacağı kesin olarak bilinmiyor. Bu durum, hukuki süreçlere ve yorumlara bağlı olarak değişebilir.

375 sayılı KHK’nin ek 35. maddesine göre, görevden alınan kamu görevlileri, eski görevlerinin ek göstergesinin %80’i kadar tazminat alıyor. Bu tazminat, iki yıl boyunca devam ediyor. Tazminat alan kişiler, kamuda veya özel sektörde başka bir işte çalışabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*