Kuşadası’nda AKP- İYİ Parti ittifakı yaşandı, CHP’yi düşüremediler

2019 yılında “Güçlü bir Kuşadası, güzel bir gelecek” hedefiyle hizmet yolculuğuna çıktığını belirten Başkan Ömer Günel, yerel seçimlerde yüzde 42,41 oy oranı ile yeniden Kuşadası Belediye Başkanı seçildi. Son 30 yılda Kuşadası’na yapılmış yatırımları 5 yıllık hizmet süresi içerisinde 3 katına çıkardığını ifade eden Başkan Günel, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından Kuşadası’nda ikinci kez aday gösterilen ilk belediye başkanı olarak 31 Mart yerel seçimlerinin galibi oldu. 102 bin 44 seçmenin bulunduğu Kuşadası’nda aldığı yüzde 42,41’lik oy oranı ile ipi bir kez daha göğüsleyen Başkan Ömer Günel’in zaferi kentte büyük bir coşkuyla karşılandı.

“ŞER İTTİFAKI SEÇİMİ KAYBETTİ”

Seçim öncesinde Başkan Ömer Günel’e karşı kumpas iddialarıyla gündeme gelen İYİ Parti Kuşadası Belediye Başkan Adayı Behçet Alp aldığı yüzde 37,06; AKP Kuşadası Belediye Başkan Adayı Mustafa Gökçe ise aldığı yüzde 13,63 oy oranı ile seçimi mağlup tamamladı. Kuşadası’nda gizli ittifak içerisinde olduğu iddia edilen İYİ Parti ve AKP adaylarına karşı seçimi kazanan Başkan Ömer Günel “Kuşadalılar kendisine hizmet edeni bilir, bu seçimin tek kaybedeni şer ittifakıdır. Kazanan Kuşadası oldu” dedi. Başkan Ömer Günel’in zaferiyle “Kuşadası’nda temiz siyaset ve hizmet kazandı” yorumları yapıldı.

AKP SEÇMENİ KUŞADASI’NDA İYİ PARTİ’Yİ DESTEKLEDİ

2019 yerel seçimlerini Kuşadası’nda yüzde 40,66 oy alarak tamamlayan AKP’nin 2024 seçimlerinde yüzde 13,63, İYİ Parti’nin ise 37,06 oy alması, ilçede AKP tabanının İYİ Parti’yi desteklediğini işaret etti.

“KUŞADASI’NI ÇOK GÜZEL GÜNLER BEKLİYOR “

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, seçim sonuçlarının netleşmesinin ardından parti binası önünde toplanan binlerce hemşehrilerine seslenerek “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Kuşadası’nda önümüzdeki 5 yıl boyunca sevgiyi ve mutluluğu hep beraber büyütüp çoğaltacağız. Vefayı, kendisine ve bu güzel kente hizmet edeni çok iyi bilen, Cumhuriyet sevdalısı Kuşadalı hemşehrilerim şer ittifakını değil, hizmet ittifakını seçti. İftiracıları ve kumpasçıları sandığa gömerek gereken cevabı ve mesajı verdi. Cumhuriyet Halk Partisi olarak elde ettiğimiz zaferle biz de halkımızın verdiği mesajı aldık. Ülkemizi ve kentimizi çok güzel günler bekliyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir