ÖZEL | Fenerbahçe’de İsmail Kartal’dan rotasyon kararı! İlk 11’de 3 değişiklik

Alanyaspor’la berabere kalarak liderliği kaybeden Fenerbahçe’de teknik heyet kadroda değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

Teknik Direktör İsmail Kartal’ın Alanyaspor beraberliğinde hataları büyüktü. Kartal’ın özellikle yaptığı değişiklikler büyük eleştiri aldı. Kulüp içinde bu karşılaşmada puan kaybedilmesinde teknik adamın tercihlerinin belirleyici olduğu fikri hakim.

İsmail Kartal ise doğru kararlar verdiğini düşünüyor. Deneyimli hocanın bu yüzden kadroda değişikliğe gitme hazırlığında olduğu öğrenildi.

Son dönemde düşüş içinde olan bazı oyuncuların yedeğe çekilme ihtimali söz konusu. Bu çerçevede İrfan Can Kahveci’nin ilk 11’e dönme ihtimali yüksek. Ayrıca Mert Hakan Yandaş’ın da Fred’in yokluğunda görev yapması bekleniyor.

İsmail Yüksek, Alanyaspor maçında 8 numarada tam olarak isteneni veremedi. Ayrıca savunma için de Bonucci’nin 11’e girme ihtimalinin olduğu öğrenildi. İtalyan stoperin özellikle top tekniği ve soğuk kanlılığı ile panik anında çözüm üretebilme kapasitesi var.

Son haftalarda form grafiği düşen Szymanski’nin de bir süre dinlendirilmesi ve takıma taze kan olabilecek isimlerin 11’e dahil edilmesi söz konusu. Bu paralelde Çaykur Rizespor deplasmanında hem ilk 11’de hem de bazı oyuncuların pozisyonunda önemli değişiklikler bekleniyor. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir