iCloud Windows Uygulaması Yeni Tasarım ve Özelliklerle Büyük Bir Güncelleme Alıyor

Apple son zamanlarda bilgisayar kullanıcıları için daha fazla içerik yayınlamaya başladı. Bu sayede Windows kullanıcıları güncellenen iCloud ile Apple hizmetlerinden faydalanmaya devam edebilir. Apple şimdi Windows 10 ve 11’de iCloud uygulaması için büyük ve yeni bir güncelleme yayınlayarak yeni bir kullanıcı arayüzü ve yeni özellikler sunuyor.

Microsoft Store’da yayınlanan iCloud 15.0.214 sürüm notlarına göre yeni güncellemenin içerikleri şu şekilde:

  • Yeniden tasarlanmış tamamen yeni kullanıcı arayüzü
  • Kullanımı kolay başlangıç ​​ve kurulum deneyimi
  • iCloud içeriğinizin senkronizasyon durumu
  • Güvenli Apple Kimliğiyle oturum açmak için fiziksel güvenlik anahtarları desteği
  • Fotoğraf senkronizasyon performansında iyileştirmeler
  • Oturum açma istemlerinin sıklığı azaltıldı
  • Outlook ile ilgili kişi ve takvim senkronizasyonu sorunlarını çözüldü (Windows 11’in en son sürümü, 22H2 veya sonraki bir sürümünü gerektirir).

Ayrıca iCloud artık karanlık mod desteğine de kavuşuyor. Yeni güncellemeyle beraber artık tüm Apple ve Apple dışı cihazlarınızı Hesap Ayrıntıları kısmında görüntüleyebileceksiniz. Ancak macOS ve iOS’tan farklı olarak Windows 10 ve 11’de iCloud uygulamasını kullanarak cihazların yetkisini kaldıramıyorsunuz.

Windows için yeniden tasarlanan iCloud uygulamasının yanı sıra Apple, Apple Music ve Apple TV uygulamalarını da güncelledi.

Apple’ın yeni Windows uygulamaları yalnızca Windows 10 ve 11 yüklü bilgisayarlarda kullanılabiliyor. Hala Windows 7 kullanıyorsanız veya Windows için bağımsız Apple programları kullanmıyorsanız bunun yerine iTunes kullanabilirsiniz.

Windows 10 veya 11 kullanıyorsanız, iCloud’u direkt olarak Microsoft Store üzerinden indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir