Xiaomi 14 Ultra küresel pazar için sağlam adımlar atıyor

Xiaomi’nin 14 Ultra modeli küresel lansmanını beklerken, Xiaomi 15 hakkında söylentiler dolaşmaya devam ediyor. Xiaomi Grup Başkanı’nın bir tanıtım gönderisi paylaşması ve Xiaomi Hindistan’ın birkaç gün önce Leica ve Xiaomi markalı tanıtımlar yapması, telefonun yakında piyasaya sürüleceğine dair ipuçları veriyor. Küresel versiyon ayrıca BIS Hindistan, 3C ve şimdi de Singapur’un IMDA sertifikasında yer alarak kamu sertifikasyonlarında dolaşıyor.

Bu listeleme, Singapur’daki yaklaşan lansmanı onaylasa da, somut bir şey ortaya koymuyor. Güvenilir geçmişe sahip bir Çinli duyumcu da, akıllı telefonun bu ay içinde piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Farklı kaynaklardan elde edilen bilgiler ışığında, Xiaomi 14 Ultra’nın yakında piyasaya sürülmesi oldukça olası görünüyor.

Yakın zamanda yapılan raporlar, cihazın ana kamerasının f/1.63 ile f/4.0 arasında değişen bir diyafram aralığına sahip olacağını gösteriyor. Ana kameranın, bir inç sensöre sahip Sony LYT-900 50 megapiksel kamera olması bekleniyor. Ayrıca, 14 Ultra’nın 120 mm odak uzunluğuna kadar sunan 50 megapiksel periskop telefoto kamera ile donatılması öngörülüyor. Dörtlü kamera sisteminin, bir 50 megapiksel IMX8 serisi ultra geniş açılı lens ve başka bir 50 megapiksel telefoto kamera içermesi de muhtemel.

Xiaomi 14 Ultra küresel pazar için sağlam adımlar atıyor

Cihaz, benzer bir tasarıma sahip olacak ve mavi, turuncu ve siyah renk seçenekleriyle piyasaya sürülmesi bekleniyor. Keskin kenarlı özellikler ve hatta bir ekran altı selfie kamerası hakkında da söylentiler var.

Ekran altı kamera varlığına dair sızıntılar olmasına rağmen, ek kameralar hakkında kesin detaylar henüz onaylanmadı. Xiaomi 14 Ultra’nın kalbindeki Snapdragon 8 Gen 3 çipseti, iki yönlü uydu bağlantısını mümkün kılacak. Cihazın, 50W kablosuz şarj ve 90W kablolu şarjı destekleyen 5,180mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olması bekleniyor.

Akıllı telefon, Şubat ayı sonunda Xiaomi Pad 7 ile birlikte MWC 2024 teknoloji fuarında tanıtılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir